Yhteystiedot

Pyydämme lähettämään työ- ja harjoittelupaikkahakemukset henkilöstövastaavallemme sen sijaan, että niitä lähetetään erikseen eri henkilöille ja osastoille.
sg-ac@france.fi

Standard : +358 (0)9 2510 210
institut@france.fi
communication@france.fi

Instituutin johtaja ja kulttuuri- ja tiedeasiainneuvos: Stéphane Schorderet

Johdon assistentti ja viestintävastaava: Katri Jokela
katri.jokela@france.fi
communication@france.fi

Pääsihteeri : Cynthia Nivot
sg-ac@france.fi

Tiede- ja korkeakouluattasea: Mathieu GIRERD  
mathieu.girerd@france.fi

Kieliasiainattasea – Kurssijohtaja: Stéphane Alati:
stephane.alati@france.fi

Kurssijohtajan/Kieliattasean assistentti: Jasmine Lefrançois
cours@france.fi
jasmine.lefrancois@france.fi

Pedagoginen ja kielitutkintokoordinaattori: Nicolas Delage
nicolas.delage@france.fi
examen@france.fi

Kulttuurivastaava: Sofia Åberg
sofia.aberg@france.fi

Mediakirjastonhoitaja ja Campus France-vastaava: Minttu Vilenius
kirjasto@france.fi
minttu.vilenius@france.fi

Tekninen vastaava/Webmaster: Laurent Lemercier
laurent.lemercier@france.fi

Ranskan instituutin opetushenkilöstö
DEMAIN Sibylle
sibylle.demain@france.fi
CAMPELLO Jean-Albert
jean-albert_c@france.fi
SCHORDERET Isabelle
isabelle.schorderet@france.fi
ELFVING Nadja
nadja.elfving@france.fi
PINOTEAU Romain
romain.pinoteau@france.fi
RAGON Sophie
sophie.ragon@france.fi
SANDRON Chloé
chloe.sandron@france.fi
Johanna ARCANGELI johanna.arcangeli@france.fi

Diana MACIU
diana.maciu@france.fi