Yhteystiedot

Pyydämme lähettämään työ- ja harjoittelupaikkahakemukset henkilöstövastaavallemme sen sijaan, että niitä lähetetään erikseen eri henkilöille ja osastoille.
kreetta.ala-kauppila@france.fi

Standard : +358 (0)9 2510 210
institut@france.fi
communication@france.fi

Instituutin johtaja ja kulttuuri- ja tiedeasiainneuvos: Stéphane Schorderet

Johdon assistentti ja viestintävastaava: Julia Despouy
julia.despouy@france.fi
communication@france.fi

Kirjanpitäjä : Cynthia Nivot
sg-ac@france.fi

Tiede- ja korkeakouluattasea: Sonia COUPRIE  
sonia.couprie@france.fi

Kieliasiainattasea – Kurssijohtaja: Stéphane Alati:
stephane.alati@france.fi

Henkilöstövastaava ja kurssihallinto: Kreetta Ala-Kauppila
cours@france.fi
kreetta.ala-kauppila@france.fi

Kulttuurivastaava: Michaël Toledano
michael.toledano@france.fi

Mediakirjastonhoitaja ja Campus France-vastaava: Leena Aaltonen
leena.aaltonen@france.fi
kirjasto@france.fi

Tekninen vastaava/Webmaster: Laurent Lemercier
laurent.lemercier@france.fi

Ranskan instituutin opetushenkilöstö
BICHET Claire
claire.bichet@france.fi
CAMPELLO Jean-Albert
jean-albert_c@france.fi
  ELFVING Nadja
nadja.elfving@france.fi
GICQUEL-PAHKALA Elisabeth
elisabeth.gicquel-pahkala@france.fi
RAGON Sophie
sophie.ragon@france.fi
RICHERD Xavier
xavier.richerd@france.fi
SCHORDERET Isabelle
isabelle.schorderet@france.fi